«

»

VI Niedziela Zwykła /15.02.2015/

 1. Dzisiaj po Mszy św.  o godz. 13.00 będzie wymiana tajemnic różańcowych.
 2. O godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 3. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace przy kościele można składać w Betanii
  u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.
 4. W środę 11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 11.00 odbyła się Msza Św., podczas której ponad 185 osób przystąpiło do Sakramentu Namaszczenia Chorych. Dziękujemy zespołowi Caritas, grupom parafialnym
  i rodzinom chorych za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz zorganizowanie posiłku.
 5. Zachęcamy naszych parafian do przekazywania 1% podatku na parafialne koło Caritas. Aby pieniądze trafiły do naszego parafialnego Caritasu należy, poza numerem KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej, wpisać w informacjach uzupełniających uwagę – „Dla Parafii Św. Tomasza w Warszawie”. Wzór, jak wypełnić zeznanie podatkowe wywieszony jest w kruchcie. Dzięki tym wpłatom nasz parafialny zespół Caritas otrzymał kwotę 5700 zł.
 6. Od niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.
 7. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Poprzez post, modlitwę i jałmużnę a także przez nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali oraz inne praktyki wielkopostne przygotowujemy się do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową przyjmiemy proch ze spalonych palm zeszłorocznych na znak tego, że chcemy nawracać się do Boga. Porządek liturgiczny tego dnia jest następujący: 30, 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 19.00. Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (tzn. jeden posiłek do syta oraz wstrzymanie się od pokarmów mięsnych). W tym dniu rozpoczynają tradycyjnie rekolekcje gimnazjaliści z 93 Gimnazjum im. Księżnej Czartoryskiej.
 8. Już w piątek zapraszamy na pierwszą Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla młodzieży i studentów o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w następną niedzielę o godz. 18.00.
 9. Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych na Akademię Gospel dla Dzieci. Zajęcia śpiewu, prowadzone przez profesjonalistów z Chóru TGD, odbywać się będą w piątki po południu w Szkole Daniel oraz Klubie 29. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 10. Odnowa w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 17.02 od godz.18.00 do 21.00 w Sali św. Franciszka  w Betanii.
 11. W przyszłą niedzielę, 22.02 po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać ofiary na potrzeby Hospicjum Onkologicznego, które znajduje się na terenie naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i życzliwość w imieniu chorych i ich rodzin z Hospicjum.
 12. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą przyjęło nas 2766 rodzin. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie kapłanów w Waszych domach, wspólną modlitwę
  i życzliwą rozmowę. Osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza,
  a mają takie pragnienie, odwiedzimy w poniedziałek 16 i wtorek 17 lutego po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 13. Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy aby poprzez te lektury pogłębiać swoją formację duchową oraz wiedzę religijną.

14.  Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy oraz ofiary na rzecz naszej parafii. Na rozpoczęty tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.