«

»

IV NIEDZIELA ZWYKŁA /01.02.2015/

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 18.30 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace przy kościele można składać w Betanii u państwa Petrażyckich oraz w zakrystii.
 3. Zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 13.20 w Sali Koncertowej Domu Parafialnego „Betania” na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W ramach programu odbędzie się projekcja filmu pt. „Wiara wypróbowana w ogniu”. Będzie również możliwość wsparcia materialnego dla Radia Maryja i TV Trwam.
 4. W poniedziałek, 02.02 w Święto Ofiarowania Pańskiego porządek Mszy św. jak w dzień powszedni oraz dodatkowo o godz. 9.00 i 17.00. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna. Jednocześnie w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
  W bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela o godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Biskup Józef Górzyński.
 5. W naszej parafii powstaje wspólnota dla mam z dziećmi oraz mam w stanie błogosławionym. Pierwsze spotkanie integracyjne odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 10.00 w Domu Parafialnym „Betania”. Dzieci podczas spotkania będą miały zapewnioną opiekę.
 6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 3.02 w godz. 18.00 – 21.00, do sali św. Franciszka w „Betanii”, a 5.02 w czwartek na Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele o godz.18.00.
 7. Spotkanie młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się wyjątkowo w drugi poniedziałek miesiąca – tzn. 09.02 o godz. 17.30 w „Betanii”.
 8. Zapraszamy mężczyzn na specjalny pokaz filmu „Odważni” – historię mężczyzn, którzy stawiają czoła codziennym wyzwaniom. Zapewniamy dobre jedzenie. Wstęp tylko dla mężczyzn. Pokaz będzie miał miejsce 10.02 (wtorek) o godz. 19.00, w Sali Koncertowej w „Betanii”. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z Kościoła. Wstęp wolny.
 9. W środę, 11.02 obchodzić będziemy XXIII Światowy Dzień Chorego. Osoby chore są wielkim skarbem duchowym Kościoła i pragniemy tego dnia o godz. 11.00 celebrować razem z nimi Mszę św. Będą mogli przyjąć również Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy
  o pomoc w dotarciu do kościoła wszystkim chorym z naszej parafii. Prosimy również wszystkie wspólnoty parafialne o przygotowanie poczęstunku w Sali Koncertowej
  w „Betanii”.
 10. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

02.02 Poniedziałek – ul. Admundsena 1, 3, 4

03.02 Wtorek – ul. Miklaszewskiego 1, 2, 3

04.02 Środa – ul. Miklaszewskiego 5, 4, 6

05.02 Czwartek – ul. Miklaszewskiego 9, 11, 13

06.02 Piątek – ul. Miklaszewskiego 12, 14

07.02 Sobota – ul. Miklaszewskiego 14A, 16; ul. Pileckiego 107

12. Informujemy, że dodatkowa wizyta duszpasterska dla tych, którzy we wcześniej wyznaczonym terminie nie mogli przyjąć księdza, będzie 16 i 17.02 (pon. i wt.). Prosimy
o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

13. Ukazało się lutowe wydanie naszych WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH;  zachęcamy
do czytania prasy katolickiej, którą można zakupić przy wyjściu z kościoła.