«

»

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /22.02.2015/

  1. Zapraszamy na Gorzkie żale dziś o godz. 18.00.
  2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. ministranci zbierają ofiary na potrzeby Hospicjum Onkologicznego, które znajduje się na terenie naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i życzliwość w imieniu chorych i ich rodzin z Hospicjum.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na poranną modlitwę liturgiczną Kościoła zwaną jutrznią, która będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w dolnym kościele.
  4. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00 i dla młodzieży o godz. 20.00.
  5. We wtorek, 24.02 o godz. 19.00 w „Betanii” rozpocznie się kolejny cykl katechez dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
  6. Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Kalisza do sanktuarium św. Józefa. Wyjazd 28.03.2015.koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii u s. Janiny.
  7. Zachęcamy naszych parafian do przekazywania 1% podatku na parafialne koło Caritas. Aby pieniądze trafiły do naszego parafialnego Caritasu należy, poza numerem KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej, wpisać w informacjach uzupełniających uwagę – „Dla Parafii Św. Tomasza w Warszawie”. Wzór, jak wypełnić zeznanie podatkowe wywieszony jest w kruchcie.
  8. W Warszawie w czasie Wielkiego Postu zgodnie z wielowiekową tradycją powracamy do specjalnej praktyki wyznaczania Kościołów Stacyjnych. Wierni spotykają się każdego dnia w innym kościele warszawskim na Liturgii, aby w ten sposób wspólnotowo przeżywać Wielki Post stając się wymownym znakiem wiary dla całego miasta. W czwartek, 12.03 spotkamy się w naszym kościele, który będzie otwarty od godz. 6.00 do 21.00. Przez cały dzień księża będą pełnić posługę w konfesjonałach.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  10. Na rozpoczęty tydzień i cały Wielki Post życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.