II Niedziela Adwentu /07.12.2014/

1. W dniu dzisiejszym o godz. 18.30 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na kościół można składać w Betanii u pp. Petrażyckich lub w zakrystii.
  3. Dziś oraz w kolejne dwie niedziele (14 i 21.12), Caritas naszej parafii będzie rozprowadzał świece wigilijne
    i sianko. Będzie można zakupić również opłatki, z których dochód przeznaczony jest na ogrzewanie kościoła.
  4. Siostry franciszkanki z Lasek od niewidomych po Mszach św. w dniu dzisiejszym będą rozprowadzać kalendarze. Dochód będzie przeznaczony dla niewidomych dzieci.
  5. W dniu dzisiejszym obchodzimy XV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza dzisiaj o godz. 13.20 do Sali Koncertowej w Betanii na spotkanie
    z projekcją filmu „Obóz Jezusa”. Będzie możliwość wsparcia materialnego Radia oraz TV Trwam.
  7. W poniedziałek, 08.12 obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. jak
    w dzień powszedni.
  8. Zapraszamy na koncert chóru dziecięcego z Gostynia „Śpiewająca ochronka”. Śpiewa pieśni zebrane przez bł. Edmunda Bojanowskiego w aranżacji Andrzeja Henryka Bączyka. Koncert odbędzie się
    w poniedziałek, 08.12 o godz. 12.00.
  9. We wtorek 9.12 o godz.19.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą
    o uzdrowienie.
  10. Osoby chętne do włączenia się w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się
    w 2016 roku w Krakowie, zapraszamy w niedzielę 14.12 o godz. 18.00 do dolnego kościoła.
  11. Zespół Parafialny Caritas będzie prowadził zbiórkę żywności na paczki świąteczne dla najbiedniejszych od 08.12.2014 w Supermarkecie Gross przy ul. Hawajskiej, oraz w dn. 12 i 13.12 w Supermarkecie Marc Pol przy ul. Dereniowej 8. Będzie też wystawiony kosz w kościele. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce.
  12. Centrum Wolontariatu poszukuje chętnych do pomocy osobie niepełnosprawnej w sprzątnięciu małego mieszkania przed Świętami Bożego Narodzenia. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolonatriatu (5 grudnia) chcemy serdecznie podziękować wszystkim naszym wolontariuszom, którzy zawsze z otwartym sercem niosą pomoc potrzebującym. Pamiętamy w modlitwie.
  13. Serdecznie dziękujemy paniom, które ofiarowały pieniądze potrzebne do zapłacenia
    za pierwszy segment mebli do zakrystii.
  14. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

08.12 Poniedziałek ul. Magellana 3, 4, 5, 6
09.12 Wtorek ul. Magellana 7, 8, 9, 10
10.12 Środa ul. Magellana 11
11.12 Czwartek ul. Magellana 12, 14

12.12 Piątek ul. Teligi 2, 4, 6
13.12 Sobota ul. Strzeleckiego 1, 2, 3

Przypominamy, że wizytę rozpoczynamy o godz. 16.30 a w sobotę o godz. 14.00. Dla ułatwienia informujemy również, że księża chodzą wg numerów rosnąco (od dołu do góry).

15. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do czego serdecznie zachęcamy.

16. Życzymy wszystkim radosnego przeżywania okresu adwentu i błogosławieństwa Bożego
na rozpoczęty nowy tydzień.