«

»

Uroczystość Wszystkich Świętych, 01.11.2014 / XXXI Niedziela Zwykła, 02.11.2014

1. Dziś w liturgii obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny oprócz Mszy o 17.00 kiedy zapraszamy wszystkich na tradycyjne nabożeństwo procesyjne za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. W niedzielę 02.11, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. godz. 17.00 zapraszamy na procesję połączona z modlitwą za zmarłych.

3. Jeszcze dziś i jutro zbieramy intencje wspominkowe za zmarłych. Można je składać przy wyjściu
z kościoła oraz w zakrystii.

4. W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym nawiedzając kościół lub kaplicę, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny dla jednej duszy codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: bycie w stanie łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, odnowienie naszej jedności ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, oraz modlitwy wg intencji Ojca Świętego.

5. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać
w Betanii u pp. Petrażyckich lub w zakrystii.

6. W niedzielę, 02.11 nie odbędzie spotkania Koła Przyjaciół Radia Maryja. Osoby, które zechcą złożyć swój dar na Radio Maryja, mogą to uczynić bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 przy stoliku obok głównego wejścia do kościoła.

7. W dniu 29.11Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia. Wyjazd o godz. 6.00, zapisy u s. Janiny w zakrystii.

8. Serdecznie zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które odbywają się w poniedziałki
i czwartki o godz. 20.00 w dolnym kościele.

9. Wspólnota neokatechumenalna w naszej parafii ewangelizuje chodząc po domach i dzieląc się swoim doświadczeniem wiary w środy w godzinach od 18.30 do 20.00 na ulicy Teligi. Zachęcamy do słuchania ich świadectwa.

10. W poniedziałki, o godz. 19.00 zapraszamy chętnych na Kurs Alfa, który odbywa się w Domu Parafialnym BETANIA. Szczegóły można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

11. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na Mszę świętą o Duchu Świętym
w kościele we wtorek 4.11 o godz.19.00 oraz na indywidualną modlitwę wstawienniczą w godzinach 18.00 – 21.00 w Betanii. Natomiast w czwartek,  6.11 od godz.18.00 na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu.

12. We wtorki, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym Betania zapraszamy na kurs dla narzeczonych, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa.

13. W piątki o godz. 20.00 w Betanii odbywają się spotkania przygotowujące do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, które odbędzie się w Pradze.

14. Osoby chętne do włączenia się w modlitwę różańcową zapraszamy do uczestnictwa w Różach Różańcowych. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Pawła.

15. W naszej archidiecezji trwają Katechezy Warszawskie, skierowane głównie do osób dorosłych. Spotkania poświęcone są tematowi sumienia. Odbywają się w czwartki w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu o godz. 19.00.