«

»

XXX Niedziela Zwykła, 26.10.2014

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj a także 01 i 02 listopada przyjmujemy intencje na Msze św. wypominkowe za naszych bliskich zmarłych. Można je składać w zakrystii, przy wejściach do kościoła oraz w kancelarii w godzinach jej pracy. Kartki wypominkowe prosimy wypełniać czytelnie.
 3. W sobotę, 01.11 w liturgii obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny oprócz Mszy o 17.00 kiedy zapraszamy wszystkich na tradycyjne nabożeństwo procesyjne za zmarłych polecanych
  w wypominkach.
 4. W niedzielę 02.11, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 17.30 procesja połączona
  z modlitwą za zmarłych, szczególnie cierpiących w czyśćcu.
 5. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Odpust zupełny można także uzyskać jeden raz, 02.11 za dusze w czyśćcu cierpiące; w tym celu należy nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną
  i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary zachowując inne zwykłe warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa wg intencji Ojca Św. oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 6. Serdecznie zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które odbywać się będą
  w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00 w dolnym kościele. Pierwsza katecheza już jutro 27.10.
 7. Od poniedziałku, 27.10 Wspólnota „Nikodem” w naszej parafii organizuje Kurs Alfa. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej parafii.
 8. We wtorek, 28.10 rozpoczynamy kurs dla narzeczonych, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w Domu Parafialnym Betania o godz. 19.00.
 9. W piątki o godz. 20.00 w Betanii odbywają się spotkania przygotowujące do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé. W tym roku Święto Młodzieży odbędzie się w Pradze. Cena to 55 euro plus koszt dojazdu.
 10. Osoby chętne do włączenia się w modlitwę różańcową zapraszamy do uczestnictwa w Różach Różańcowych. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Pawła.
 11. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na autokarową pielgrzymkę dziękczynną do Torunia w dniu 29.11.2014r. Planowany wyjazd autokaru o godz. 6.00, powrót do Warszawy ok godz. 23.00. Zapisy
  u s. Janiny w zakrystii.
 12. W parafii bł. Władysława z Gielniowa rozpoczyna działalność Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar”. Jej celem jest pomoc małżeństwom w kryzysie. Uroczysta Msza Św. rozpoczynająca działalność wspólnoty odbędzie się 08.11 o godz. 15.00. Spotkania będą się odbywały w każdą trzecią sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00 w salce parafialnej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i korzystania ze zbiorów biblioteki parafialnej.
 14. Serdecznie dziękujemy za ofiary na rzecz prac prowadzonych przy parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień.