«

»

XXVIII Niedziela Zwykła, 12.10.2014

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.

2. Od następnej niedzieli, 19.10 cała nasza wspólnota parafialna przez rekolekcje, które zaczną się tego dnia, rozpocznie duchowe przygotowanie do Nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie. Rekolekcje poprowadzi znany o. Stanisław Przepierski dominikanin. Nawiedzenie rozpocznie się 22.10 uroczystą procesją od granicy naszej parafii przy ul. Ciszewskiego. Szczegółowy program rekolekcji oraz uroczystości Nawiedzenia można znaleźć w gablotach oraz na stronie internetowej. Zachęcamy do takiego zaplanowania swoich zajęć by dobrze przeżyć ten ważny moment w życiu naszej parafii.

3. Dziś obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie. Zbieramy pieniądze do puszek dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy również do włączenia się w modlitewny Apel Miasta Warszawy z Ojcem Świętym oraz na koncert o godz. 15.30 przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie.

4. Dziś w godz. od 10.00 do 14.30 można podarować krew w ambulansie przed kościołem. Wymagany jest dowód osobisty. Osoby, które złożą taki dar zaproszone są do Betanii na ciasto i herbatę.

5. W piątek, 17.10 o godz. 20.00 w Betanii rozpoczynają się w naszej parafii spotkania przygotowujące do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé. W tym roku Święto młodzieży odbędzie się w Pradze. Cena to 55 euro plus koszt dojazdu. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę, 18.10 odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę organizowana przez Polski Związek Kobiet Katolickich. Zapisy oraz program Pielgrzymki w zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł. Odjazd o godz. 6.00.

7. W tym roku przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego wspomnienie obchodzimy 19.10. Tego dnia zapraszamy do Sanktuarium Żoliborskiego na Mszę św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem bpa Rafała Markowskiego. Po Mszy odbędzie się program artystyczny. Szczegóły znajdują się na plakatach.

8. W przyszłą niedzielę, 19.10 odbędzie się w Watykanie beatyfikacja Sługi Bożego papieża Pawła VI. Uroczystości rozpoczną się na Placu Św. Piotra o godz. 10.30.

9. Również w niedzielę, 19.10 Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny pod hasłem Z Ewangelią do narodów. Jest to szczególny czas modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie.

10. Od 27.10 Wspólnota „Nikodem” w naszej parafii organizuje Kurs Alfa. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej parafii.

11. Od następnej niedzieli, 19.10 rozpoczynamy przyjmowanie intencji na Msze św. wypominkowe za naszych bliskich zmarłych. Msza święta jest najwspanialszym darem Pana Jezusa a jej owoce przyczyniają się do zbawienia zmarłych. Intencje będziemy przyjmować w zakrystii, przy wejściach do kościoła oraz w kancelarii w godzinach jej pracy. Już dziś w zakrystii można wziąć kartki wypominkowe, które prosimy wypełniać czytelnie.

12. W przyszłą niedzielę, 19.10 ministranci naszej parafii organizują coroczny kiermasz ciast. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

13. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W poniedziałek, 13.10 różańcem o godz. 18.00 zakończy się czterdziestogodzinne nabożeństwo adoracyjne. Natomiast o godz. 20.00 zapraszamy na Różaniec fatimski.

14. Rodziców młodzieży licealnej, która drugi rok przygotowuje się do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 12.10 o godz. 20.15 do Betanii.

15. Odnowa w Duchu Św. zaprasza na Mszę Św. o Duchu Św., 14.10 o godz. 19.00.

16. Na rozpoczęty tydzień życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej.