«

»

XXVII Niedziela Zwykła, 05.10.2014

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. Przypominamy również, że przez cały październik różaniec dla dzieci jest od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 a dla dorosłych codziennie
o godz. 18.00.

2. Rodziców młodzieży z 3-ich klas gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zapraszamy
w dniu dzisiejszym o godz. 20.15 do Betanii. Pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się w poniedziałek 6.10
o 17:30 w Betanii.

3. Dziś niedziela inkasencka, ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać w Domu Parafialnym „Betania” lub w zakrystii.

4. W dniu dzisiejszym o godz. 13.20 w Sali Koncertowej Domu Parafialnego „Betania”, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W programie: informacje ogólne oraz projekcja filmu „Metr nad ziemią”.
W trakcie trwania spotkania będzie możliwość wsparcia materialnego dla Radia Maryja i TV Trwam.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 Msza św. wypominkowa.

6. W piątek, 10 października o godz. 18.00 Nieszpory ku czci św. Tomasza Ap.

7. W środę zaczynamy katechezy biblijne o godz. 18.00, a w czwartek katechezy z historii Kościoła również
o godz. 18.00.

8. W sobotę, 11.10 po Mszy św. o godz. 8.00 rozpocznie się w naszej parafii doroczna Adoracja zwana Czterdziestogodzinnym Nabożeństwem. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu podczas tego nabożeństwa różne wspólnoty.

9. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 07 października od godz.18.00 do 21.00 w sali św. Franciszka w Betanii.

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę na Święty Krzyż w dniach 10-11.10.2014. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu to 215 zł.

11. W sobotę, 18 października odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł.

12. W tym roku przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego wspomnienie obchodzimy 19.10. Tego dnia zapraszamy do Sanktuarium Żoliborskiego na Mszę św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem bpa Rafała Markowskiego. Po Mszy odbędzie się program artystyczny. Szczegóły znajdują się na plakatach.

13. Przypominamy, że w dniu 12 października br. zostanie przeprowadzona w naszej parafii, kolejna już czwarta akcja zbiórki krwi. Ambulans będzie stał przed kościołem w godz. od 10.00 do 14.30. Osoby chętne do złożenia tak cennego daru muszą okazać się dowodem osobistym (jest to warunek konieczny), a następnie zaproszone są do Betanii na herbatę i ciasto.

14. Od 27.10 Wspólnota „Nikodem” w naszej parafii organizuje Kurs Alfa. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej parafii.

15. Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek w Otwocku poszukuje lekarza do pracy. Może nim być: lekarz pediatra, neurolog dziecięcy, onkolog, hematolog dziecięcy, anestezjolog, chirurg dziecięcy lub lekarze
w trakcie wyżej wymienionych specjalizacji. Wymagane prawo jazdy. Praca na kontrakcie. Warunki i wynagrodzenie do uzgodnienia. Kontakt do ks. Pawła Dobrzyńskiego na stronie hospicjum promyczek.pl.

16. Komenda Stołeczna Policji apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami nieznajomymi, które mogą podawać się za krewnych lub znajomych w celu wyłudzenia pieniędzy. Prosimy, aby nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy przed dokonaniem sprawdzenia, czy osobą zwracającą się o pomoc jest rzeczywiście członek rodziny. W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw należy kontaktować się z Policją pod numerem tel. 997 lub 112 z tel. komórkowego.

17. Na rozpoczęty tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.