«

»

XXIX Niedziela Zwykła, 19.10.2014

1. Dziś niedziela inkasencka. Ofiary na prace prowadzone przy kościele można składać
w Betanii u pp. Petrażyckich lub w zakrystii.

2. Od dzisiaj do 02 listopada przyjmujemy intencje na Msze św. wypominkowe za naszych bliskich zmarłych. Można je składać w zakrystii, przy wejściach do kościoła oraz w kancelarii w godzinach jej pracy. Kartki wypominkowe prosimy wypełniać czytelnie.

3. Od dzisiaj do środy poprzez rekolekcje, które prowadzi o. Stanisław Przepierski, będziemy duchowo przygotowywali się do Nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie. Nawiedzenie rozpocznie się w środę, 22.10 uroczystą procesją od granicy naszej parafii przy ul. Ciszewskiego. Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy na Mszę św. w czwartek, 23.10 o godz. 11.00. Szczegółowy program rekolekcji oraz uroczystości Nawiedzenia można znaleźć w gablotach oraz na stronie internetowej. Zachęcamy do takiego zaplanowania swoich zajęć by dobrze przeżyć ten ważny moment w życiu naszej parafii.

4. Dziś ministranci naszej parafii organizują kiermasz ciast. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na nowe stroje liturgiczne dla ministrantów.

5. W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 na Placu Św. Piotra w Watykanie Kościół przeżywa radość beatyfikacji Sługi Bożego papieża Pawła VI.

6. Dziś również obchodzimy 30 rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy do Sanktuarium Żoliborskiego na Mszę św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem bpa Rafała Markowskiego oraz na program artystyczny. Szczegóły znajdują się na plakatach.

7. Kościół Powszechny przeżywa tę niedzielę jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem Z Ewangelią do narodów. Zapraszamy do modlitwy i ofiar za misje na świecie.

8. W środę, 22.10 obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

9. Od poniedziałku, 27.10 Wspólnota „Nikodem” w naszej parafii organizuje Kurs Alfa. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej parafii.

10. We wtorek, 28.10 rozpoczynamy kurs dla narzeczonych, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w Domu Parafialnym Betania o godz. 19.00.

11. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek 21.10 w godzinach 18.00 – 21.00 w sali św. Franciszka
w Betanii.

12. W piątki o godz. 20.00 w Betanii odbywają się spotkania przygotowujące do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé. W tym roku Święto Młodzieży odbędzie się w Pradze. Cena to 55 euro plus koszt dojazdu.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stolikach w kruchcie Kościoła.

14. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego oraz wielu duchowych owoców na czas rekolekcji i Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej.