Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła, 29.09.2014

1. Dziś o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia (gromadzimy się przed kościołem), a o 18.30 zapraszamy na nieszpory.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela
i Rafała, we wtorek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła, w środę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła, w czwartek św. Aniołów Stróżów, w sobotę św. Franciszka
z Asyżu.

3. Od środy, 01.10 rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Dla dorosłych codziennie o godz. 18.00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej adoracji w intencji powołań oraz do spowiedzi. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00, Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00, w sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00, a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.

5. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 30.09.2014 o godz. 19.00.

6. W sobotę, 18 października odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii u s. Janiny. Koszt wyjazdu 50 zł.

7. Od 3 do 5 października, na Ursynowie przy metrze Imielin, odbędzie się Festiwal Owoców i Warzyw Świata.
W piątek i w sobotę zapraszamy w godz. od 10.00 do 19.00, a w niedzielę od 10.00 do 16.00. Gościem specjalnym będzie Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Szczegóły na plakatach.

8. Uniwersytet Trzeciego Wieku Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin zaprasza seniorów na zajęcia i warsztaty, które rozpoczną się Mszą św. we wtorek 14 października, o godz. 17.00 w kaplicy SWPR przy ul. M. Grzegorzewskiej 10. Zapisy na UTW we wtorki w godz. 16.00-18.00. Szczegóły na stronie: www.swpr.edu.pl.

9. W tym tygodniu, w Warszawie odbędą się projekcje filmu Grzegorza Brauna o Mary Wagner, kanadyjskiej działaczce pro-life więzionej za modlitwę i protesty pod klinikami aborcyjnymi. Po projekcjach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu i reżyserem. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 3.10 o godz. 19.00 w Kinie Luna przy ul. Marszałkowskiej, drugie w sobotę, 4.10 o godz. 19.00 w Sali Kurii Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej 3.

10.Zapraszamy do czytania prasy katolickiej oraz korzystania z biblioteki parafialnej.

11. Na rozpoczęty tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.