«

»

24 Niedziela Zwykła – Święto Podwyższenia Krzyża /14.09.2014/

1. Dziś o godz. 18.30 zapraszamy na modlitwę różańcową.

2. Przypominamy, że już w przyszłą niedzielę, 21.09 rozpocznie się wizytacja kanoniczna ks. bpa Rafała Markowskiego, który spotka się ze wszystkimi wspólnotami, z całą parafią a także odwiedzi szkoły i szpitale znajdujące się na terenie parafii. Szczegóły dotyczące programu wizytacji można znaleźć na stronie internetowej oraz w gablotach.

3. Dziś pod hasłem „Prawda fundamentem wychowania” rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tych dniach zapraszamy w sposób szczególny dzieci i młodzież do spowiedzi, zwłaszcza w czwartek od godz. 16.00-19.00
i Komunii św. na Mszy o godz. 19.00. Tego dnia w liturgii będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i polskiej młodzieży.

4. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Młodzież licealną, która ukończyła 1 rok przygotowań zapraszamy w niedzielę 28.09. o godz. 20.30 do Betanii. Natomiast rodziców młodzieży z 3-ich klas gimnazjum zapraszamy w niedzielę 5.10 o godz. 20.15 do Betanii. Pierwsze spotkanie gimnazjalistów w poniedziałek 6.10 o 17:30 w Betanii.

5. W dniu 12 października br. zostanie przeprowadzona w naszej parafii, kolejna już czwarta akcja zbiórki krwi. Dotychczas, w czasie wcześniejszych zbiórek udało się zebrać 60 litrów krwi. Ambulans będzie stał przed kościołem w godz. od 10.00 do 14.30. Osoby chętne
do złożenia tak cennego daru muszą okazać się dowodem osobistym (jest to warunek konieczny), a następnie zaproszone są do Betanii na herbatę i ciasto. Szczegóły znajdą się na stronie internetowej parafii oraz plakatach na tydzień przed planowaną akcją.

6. Schola od św. Tomasza zaprasza studentów i osoby dorosłe do włączenia się w przygotowanie śpiewów na Mszę o godz. 19.00. Śpiewamy w czterogłosie, próby w środy o godz. 20.00 z prof. Alicją Ogrodzińską. Zapraszamy do kontaktu po Mszy na 19.00 w niedzielę. Więcej informacji na stronie parafialnej.

7. Chór CASTITUDO działający przy naszej Parafii ogłasza nabór. Serdecznie zapraszamy na przesłuchania, które odbędą się 15 września (w poniedziałek) o godzinie 20:00, w Sali Różańcowej Domu Parafialnego BETANIA. Więcej informacji można znaleźć na plakatach umieszczonych w gablotach lub u Pana Andrzeja – organisty. Znajomość nut nie jest wymagana!

8. Grupa „MIRIAM” zaprasza na indywidualną modlitwę wstawienniczą we wtorek
16 września w godz. 18.00 – 21.00 do sali św. Franciszka w Betanii.

9. Tydzień temu w naszej parafii gościliśmy ks. Artura Awdaliana, którego Kościół posyła
z misja do Chin. Zebrał on kwotę 14260 zł. Za hojność i życzliwość składamy w jego imieniu serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Życzymy Bożego błogosławieństwa na ten rozpoczęty tydzień.