«

»

Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła, 31.08.2014

 1. Witamy w naszej parafii ks. prał. Tadeusza Bożełkę, który będzie pełnił funkcje kapelana w szpitalu onkologicznym oraz ks. dk. Tomasza Śliwińskiego skierowanego do pomocy w pracy duszpasterskiej.
 2. Dziś pamiętamy o kolejnej rocznicy sierpniowej prosząc Pana Boga o wierność ideałom Solidarności.

 1. Jutro obchodzimy 75 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy na Msze św. z modlitwą za ofiary tej wojny. Dodatkowo tego dnia z racji rozpoczynającego się roku szkolnego zapraszamy o godz. 8:00 na Mszę św. dzieci oraz młodzież szkolną. Zachęcamy do spowiedzi św. szczególnie w czwartek w godzinach od 16:00 do 18:00.
 2. Dziś na prośbę Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zbieramy pieniądze do puszek, które zostaną przeznaczone dla cierpiących chrześcijan w Iraku.
 3. W następną niedzielę będziemy gościć ks. Artura Awdaliana, byłego wikariusza naszej parafii, którego Kościół posyła z misją do Chin.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniach 10-11.10.2014. Szlak pielgrzymi poprowadzi nas na Św. Krzyż do autentycznych relikwii  Krzyża Świętego. Po drodze odwiedzimy również stare, średniowieczne opactwo wąchockie oraz Sandomierz. Cena tego dwudniowego wyjazdu to 215 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii u s. Janiny.
 5. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” wznawia po wakacyjnej przerwie indywidualną modlitwę wstawienniczą w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca. Najbliższa modlitwa we wtorek 02.09 od godz.18.00 do 21.00 w sali św. Franciszka w Betanii. Natomiast w czwartek 04.09 od godz.18.00 Grupa „MIRIAM” poprowadzi  adorację Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym miesiącu, w dniach 21-23.09 będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację kanoniczną ks. bpa Rafała Markowskiego, który spotka się ze wszystkimi wspólnotami, z całą parafia a także odwiedzi szkoły i szpitale znajdujące się na terenie parafii.
 7. Od poniedziałku wracamy do zwykłego porządku Mszy św. oraz pracy kancelarii. Wraca Msza św. o godz. 8.00 w dni powszednie oraz o 17.00 w niedzielę. Kancelaria czynna jest w poniedziałek od 16.00-18, we wtorek, środę i piątek. od 10.00-12.00 oraz od 16.00-18.00 (w I piątek miesiąca od 10.00-12.00).
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Na rozpoczęty rok szkolny i tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.