«

»

Ogłoszenia parafialne – XXI Niedziela Zwykła, 24.08.2014 r.

 

  1. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniach 10-11.10.2014. Szlak pielgrzymi poprowadzi nas na Św. Krzyż do autentycznych relikwii  Krzyża Świętego. Po drodze odwiedzimy również stare, średniowieczne opactwo wąchockie oraz Sandomierz. Cena tego dwudniowego wyjazdu to 200 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii u s. Janiny.
  2. W związku z nasilającymi się prześladowaniami chrześcijan w wielu krajach Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wyznaczyło wtorek, 26 sierpnia 2014 roku Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Tego dnia, za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej, będziemy prosili dobrego Boga o potrzebne łaski dla tych naszych braci i sióstr, którzy przypłacają swoja wierność Chrystusowi ogromnym cierpieniem fizycznym i duchowym. Dodatkowo 31 sierpnia 2014 roku na prośbę Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek, które zostaną przeznaczone dla cierpiących chrześcijan w Iraku.
  3. W niedzielę, 31 sierpnia, z inicjatywy środowisk obrony życia w dziewięciu kościołach warszawy rozpocznie się w godzinach porannych dziewięciodniowa nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji poczętego życia i wynagradzająca za dzieci zabite przed narodzeniem. Adoracja zakończy się rano we wtorek, 9 września. Szczegóły co do miejsc i terminów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.
  4. Zbliża się nowy rok szkolny. Zachęcamy aby dzieci i młodzież rozpoczęły ten rok z Bożym błogosławieństwem przystępując w tym tygodniu (szczególnie w czwartek w godz. 16.00-18.00) do spowiedzi.
  5. W Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek, 26.08 uroczystość NMP Częstochowskiej; w środę, 27.08 św. Monikę, matkę św. Augustyna; w czwartek, 28.08  św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w piątek, 29.08 Męczeństwo św. Jana chrzciciela.
  6. Serdecznie dziękujemy za ofiary na rzecz prac prowadzonych przy parafii.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i korzystania ze zbiorów parafialnej biblioteki.
  8. Wszystkim naszym parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.