«

»

13 Niedziela Zwykła /29.06.2014/

 1. Zapraszamy dzisiaj i w poniedziałek na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30.
 2. W czwartek 3.07, przypada uroczystość Patrona naszej parafii, św. Tomasza Apostoła. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 19.00. Po Mszy św. procesja z relikwiami św. Tomasza Ap. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii ks. Tomasza Chruścika i mianował go wikariuszem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie. Ks. Tomaszowi serdecznie dziękujemy za jego ofiarną, gorliwą i owocną posługę.
  Ksiądz Radosław Pleskot, posługujący w naszej parafii przez ostatni rok został mianowany wikariuszem parafii św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie.
  Z racji okresu urlopowego obu księży będziemy żegnać w niedzielę, 24.08, na Mszy św. o godz. 10.30.
  Ks. Kardynał mianował kapelanem szpitala onkologicznego i rezydentem naszej parafii ks. prałata Tadeusza Bożełkę. Witamy go bardzo serdecznie, życząc błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej.
  Do pracy w naszej wspólnocie parafialnej skierowany został także ks. dk. Tomasz Śliwiński, który swoją posługę rozpocznie 29.08.

 

 1. W czasie wakacyjnym, od 1.07, zmianie ulega funkcjonowanie parafii. Msze św. w tygodniu będą o godz. 6.30, 7.00 i 19.00, w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki 16.00 – 18.00, środy i piątki 10.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej adoracji w intencji powołań oraz do spowiedzi. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 a w sobotę Msza św. o Najświętszym Sercu Maryi także o godz. 7.00.
 3. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „MIRIAM” zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 03.07 na godz.18.00.
 4. W niedzielę, 13.07, zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę. Odjazd z przed kościoła o godz. 5.00 a powrót ok. 20.00. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisy u s. Janiny.
 5. Duszpasterstwo młodzieży “Nikodem” w lipcu zaprasza na rekolekcje w drodze w Bieszczadach w terminie 4 – 8.07. Szczegóły na stronie internetowej.
 6. Przez kilka tygodni mieszkańcy Warszawy zgłaszali swoje pomysły do budżetu partycypacyjnego. Przy wejściu można zapoznać się z propozycją utworzenia Ośrodka Wsparcia dla osób niepełnosprawnych.
 7. Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na koncert „Od Neapolu po Genewę”, 6.07 o godz. 19.00 na placu przy Ratuszu. Szczegóły w gablotach
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Na rozpoczęty czas urlopów i wakacji życzymy dobrych i bezpiecznych przygód z Bogiem i ludźmi, szczęśliwych powrotów i odpoczynku